Mężczyzna

Chinosy – spodnie na każdą okazję

Spodnie są bardzo uniwersalną częścią garderoby. Pasują praktycznie do wszystkiego i są bardzo wygodne. Coraz częściej spodnie stają się elementem ubioru, który w niektórych przypadkach można uznawać nawet za elegancki. Oczywiście wszystko zależne jest od konkretnego typu spodni. Jeansy na przykład są zdecydowanie najmniej eleganckie, podczas gdy czarne i materiałowe spodnie, spokojnie można założyć na wiele ważnych okazji. To dlatego warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną elegantszą parę.

Czym charakteryzują się spodnie chinosy?

Chyba każda z pań miała w swojej szafie swego czasu, właśnie owe chinosy. Zrobiły one furorę na rynku już dobrych kilka sezonów temu. Głównie dlatego, że są one bardzo uniwersalne i dość klasyczne. Zawdzięczają to swojemu charakterystycznemu krojowi. Spodnie typu chinosy są szersze w biodrach i zwężają się znacznie w kierunku kostek, co sprawia, że wydłużają one optycznie nogi.
Dodatkowo wykonane są one z materiału, co sprawia oczywiście, że są one mniej sztywne i zdecydowanie mniej formalne.

Do czego można nosić spodnie chinosy?

Ten typ spodni pasować będzie do każdej góry i do każdego typu uroczystości, czy spotkania. Bez problemu można łączyć te spodnie, zarówno z gładkimi koszulkami, jak i z eleganckimi koszulami w stonowanej kolorystyce. Pasować będą do tego także marynarki oraz kurtki. To właściwie od typu wybranej bluzki oraz okrycia wierzchniego, zależny jest cały charakter tych spodni. One same w sobie są bowiem bardzo plastyczne i uniwersalne.