damski komplet dresowy
Kobieta

Dres damski – strój nie tylko do ćwiczeń

Czy dzisiaj dres komplet damski to wyłącznie strój do aktywności sportowej? Okazuje się, że nie. I dotyczy to nie tylko garderoby męskiej, ale i damskiej. Coraz większej liczbie pań podoba się taki dresowy look – jest jednocześnie luźny, ale i estetyczny. W takim stroju można czuć się dobrze w wielu różnych sytuacjach.

Nie tylko do ćwiczeń

Czasy, gdy dresy damskie służyły wyłącznie, czy też przede wszystkim do ćwiczeń, minęły już jakiś czas temu. Dzisiaj są to stroje używane powszechnie na co dzień, przy różnych codziennych okazjach. Dlaczego tak się dzieje? Bo są to wygodne ubrania, szyte z miłych w dotyku materiałów, projektowane w sposób bardzo różnorodny, z myślą o osobach o bardzo różnym poczuciu estetyki.

Osobno lub w komplecie

Co ciekawe, dresy pozwalają na pewną dowolność. i panie często się na nią decydują: kupują osobno spodnie i osobno bluzę, tworząc własny zestaw. Można też wybrać komplet sportowe damskie – stanowią one wyraźną jedność, choć i ich części składowe można mieszać z innymi bluzami i spodniami. To dobre rozwiązania nie tylko dla osób stawiających non stop na oryginalność, ale dla każdego, kto lubi różnorodność.

Dlaczego dres powinien być w każdej damskiej szafie?

Panie miewają bardzo różne style ubierania się. Pewna grupa stawia przede wszystkim na elegancję – nie tylko od święta czy przy specjalnych  okazjach, ale i na co dzień. Czy dres damski ma jakiekolwiek szanse i u takich pań? Czy istnieją powody, aby i takie panie zaopatrzyły się w choć jeden dres? I owszem, jak najbardziej tak! Dzisiaj dresy damskie potrafią wyglądać naprawdę świetnie i są wykonane z dobrej jakości materiałów. Istotna jest też dbałość o szczegóły, np. o staranne wykończenia. Żadna elegancka na co dzień dama nie musi się więc wstydzić takiego ubrania, zwłaszcza gdy dobierze je do własnej urody i poczucia estetyki. A ma na to ogromne szanse, bo projektanci i producenci dbają o różnorodność wzorów i kolorów swoich wyrobów. Co więcej, bluzy i spodnie dresowe można łączyć z innymi częściami garderoby – dżinsami, legginsami, jak i koszulkami o innym, niż dresowy charakterze.