Mężczyzna

Jak wybrać wielofunkcyjne rzeczy do swojej szafy?

Mnóstwo kobiet, w duchu tak popularnej filozofii minimalizowania własnej szafy i kupowania zdecydowanie mniejszej ilości ubrań, potrzebuje porady dotyczącej tego, jak wybierać wielofunkcyjne rzeczy do swojej garderoby. Wielofunkcyjne czyli takie, które sprawdzą się na naprawdę wiele okazji, począwszy od pracy aż po weekendowe wyjazdy w góry czy po prostu na łono natury. Czego zatem warto szukać w sklepach, aby ilość ubrań nie przytłaczała, a dawała duże pole do popisu przy tworzeniu stylizacji? Mały zakupowy poradnik poniżej.

Ubrania o sportowym charakterze

Warto postawić na ubrania o sportowym charakterze, które jednocześnie wyglądają schludnie i elegancko. Jak można się domyśleć nie chodzi tutaj o zwykły dres. Doskonałym przykładem takiego połączenia sportowej elegancji są spodnie joggery. Są uszyte z miękkiej tkaniny i mają sportowy fason, z drugiej zaś strony idealnie sprawdzają się jako spodnie noszone do pracy, bo świetnie prezentują się też z marynarką czy skórzaną ramoneską. Kupując joggery w Dstreet.pl, inwestuje się w spodnie zarówno na oficjalne okazje, jak i luzacki weekend za miastem.

Koszule

Koszule to ten rodzaj ubrań, których nigdy zbyt dużo w szafie, ponieważ ponownie łączą z jednej strony elegancję, a z drugiej nonszalancję i luz. Doskonałym przykładem są tak modne dżinsowe koszule lub koszule w kratę. Wyprasowane wyglądają doskonale z bardziej eleganckimi spodniami, ale można je również wyjąć wprost z plecaka i zarzucić na siebie podczas pieszej wędrówki. Przydają się na tak wiele okazji, że nawet nie ma sensu ich wymieniać.

Sportowe buty o eleganckim wyglądzie

Podstawą każdej stylizacji są buty, na szczęście jest trochę takich modeli, które będą świetnie wyglądały zarówno z eleganckimi ubraniami jak i tymi sportowymi. To na przykład klasyczne białe trampki albo skórzane mokasyny. Mając właśnie takie buty w szafie, z powodzeniem można je zakładać nawet do damskiego garnituru, a po południu do jeansów.