kamizelka meska
Mężczyzna

Kamizelka męska – jak ją nosić, aby wyglądać stylowo?

Kamizelka to element garderoby, który znany jest każdemu mężczyźnie. Pomimo tego, że prezentuje się ona niezwykle elegancko, to coraz więcej Panów z niej rezygnuje. To ogromny błąd, gdyż dobrze dobrany model jest nie tylko wygodny, ale również efektowny. Kamizelki męskie sprawiają, że nawet zdejmując marynarką można wyglądać reprezentacyjnie. Dodatkowo pozwala ona zatuszować mankamenty sylwetki.

Jak dobrać kamizelkę?

kamizelka meskaDobór odpowiedniego modelu wymaga przymiarek. Kamizelka męska musi przylegać do ciała, jednak nie może być opinająca. Powinna ona dość szczelnie otulać tors, ale musi pozostawiać optymalną ilość luzu. Pojawiające się marszczenia, to znak, że rozmiar nie jest dopasowany prawidłowo. Warto dodać, że niektóre modele kamizelek męskich posiadają regulację umieszczoną na plecach. Obecnie jest to rzadko spotykane rozwiązanie, a projektanci stawiają raczej na wyższą elastyczność tkanin. Dzięki temu materiał dopasuje się do sylwetki – będzie dokładnie przylegał, ale nie będzie ograniczał ruchów.

Wysokojakościowa tkanina

Na to, jak prezentuje się kamizelka, wpływa rodzaj tkaniny użytej do jej produkcji. Dobrze, aby był to materiał wysokojakościowy, gdyż taka odzież przetrwa znacznie dłużej, niż jeden sezon. Dużym zainteresowaniem cieszą się modele wykonane z tweedu.

Należy również wspomnieć o tym, że formalne kamizelki męskie muszą być jaśniejsze od garnituru. Jest to potwierdzeniem klasy, a także wyczucia stylu. Oczywiście ta zasada nie obowiązuje w stylizacjach codziennych, gdyż tutaj panuje pełna dowolność.