koszulki polo
Mężczyzna

Koszulki polo – z czym się je nosi?

koszulki poloMęskie koszulki z krótkim rękawem i kołnierzykiem na jakiś czas w wielu domach zostały schowane głęboko na dno szaf. Kiedyś szczyt mody, później niekoniecznie powód do chwalenia się wśród bliskich czy sąsiadów. Jednak moda to takie toczące się koło – jeżeli jakieś ubranie raz było hitem, to można mieć pewność, że za kilkanaście lat znów się tak stanie. Nie inaczej okazało się być w przypadku koszulek polo.

Co to takiego?

Koszulka polo to swoiste połączenie elegancji z nieco luźniejszym, sportowym lookiem. Chodzi generalnie o to, aby jednocześnie czuć się swobodnie, a przy tym wciąż dobrze wyglądać. Oznacza to, że w żadnym wypadku nie można ubrać koszulki polo do spodni dresowych czy spodni typu bojówki. Jeansy są akceptowalne, lecz tylko pod warunkiem, że nie będą z żadnej strony obszarpane. Najlepiej jednak sprawdzą się spodnie materiałowe – jeżeli posiadają kantkę, to zupełna rewelacja.

Gdzie można kupić takie koszulki?

W czasie, gdy koszulki tego rodzaju przestały być hitem mody bardzo ciężko było je dostać – sklepy z ekskluzywną odzieżą miały je jedynie na swoich półkach. Obecnie, każdy konsument, który zechce się zaopatrzyć w tego typu towar, nie powinien mieć z tym większego problemu. Popularne marki odzieżowe wypuściły całe linie koszulek w typie polo. Jest ogromny wybór – zarówno jeżeli chodzi o kolorystykę jak i materiał wykonania. Decydując się na taką koszulkę należy pamiętać, że nie pasuje ona do każdego typu odzieży – stylizacje z jej udziałem należy dobierać z wyjątkowym rozmysłem.