Kobieta

Krótka kurtka zamiast płaszcza na chłodniejsze dni?

Nadejście chłodnych dni wymaga zmiany ubrań w garderobie każdej kobiety. Letnie i zwiewne sukienki, kobiece spódnice, a także delikatne sweterki służące głównie do ozdoby i delikatnego okrycia ramion należy zamienić na grubsze okrycia i cieplejsze buty. Każdego roku pod koniec lata i w trakcie pierwszych dni jesieni staje przed wyborem pomiędzy płaszczem lub kurtką na pogorszającą się pogodę. Krótka kurtka damska to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów w szafie. Należy jednak dokonać zakupu w sposób rozsądny pamiętając jednocześnie o tym, aby kurtka była funkcjonalna oraz dopasowana do indywidualnego stylu ubierania się. 

Do czego pasuje krótka kurtka?

Myśląc o tym, jak wybrać krótką kurtkę damską warto zastanowić się nad ubraniami, z którymi zostanie zestawiona. Kurtka uszyta ze skóry lub jej sztucznego odpowiednika świetnie pasuje do stylizacji z tak zwanym rockowym pazurem, jak i zwiewnych, kobiecych sukienek jesiennych lub zimowych oraz wysokich kozaków. Z kolei kurtki pikowane lub puchowe doskonale pasują osobom noszącym na co dzień bardziej sportowe, luźne i swobodne ubrania. Kurtki o prostym kroju z delikatnymi elementami ozdobnymi, bądź też wykonane z bawełny mogą uzupełniać w zasadzie większość codziennych stylizacji. Damskie krótkie kurtki są bardzo uniwersalne i można je z powodzeniem dobierać do wielu różnych zestawów na każdą okazję.

Jaki materiał kurtki wybrać?

Wybór materiału, z którego wykonana jest kurtka jest uzależniony przede wszystkim od osobistych potrzeb każdej kobiety. Z pewnością jednak można stwierdzić, iż należy unikać modeli wykonanych z kiepskiej jakości poliestru. Taki rodzaj kurtki nie zapewni komfortu cieplnego, a nawet przyczyni się do szybkiego pocenia, a następnie wychładzania pod wpływem mroźnych podmuchów wiatru. Dlatego też niezależnie od wybieranego fasonu i kroju krótkiej kurtki należ zdecydowanie wykluczyć produkty uszyte ze słabego materiału. Poszukując kurtki, która ma zapewnić przede wszystkim ochronę przed zimnem należy wybierać materiały zawierające wełnę lub solidny puch. Dzięki temu okrycie będzie odpowiednie nawet na najbardziej chłodne dni bez konieczności zakładania wielu warstw ubrań pod spód. Z kolei krótka kurtka na wiosenne i letnie wieczory, bądź też jesienne spacery po lesie może być wykonana z lżejszego materiału, który nie przyczyni się do przegrzewania całego organizmu. 

Modny krój czy indywidualny styl?

Jeśli połączenie modnego kroju zgodne z aktualnymi trendami wraz z indywidualnym sposobem ubierania się jest nie do pogodzenia należy podjąć nieco trudną decyzję. Wiele kobiet pragnąc wyglądać modne i zgodnie z modowymi trendami zapomina nieco o własnym stylu i kieruje się opinią ekspertów od branży modowej. Jednakże ubrania przede wszystkim powinny odpowiadać indywidualnym upodobaniom i dawać możliwość wyrażania własnej osobowości. Zakładając na siebie każdego dnia krótką kurtkę należy czuć się atrakcyjnie i pewnie. Nawet najmodniejsza i zwracająca uwagę innych kurtka, która jednak nie poprawia samopoczucia, nie będzie dobrym wyborem podczas zakupów odzieżowych. Należy więc kierować się własnym gustem i wewnętrznym poczuciem atrakcyjności w konkretnym modelu kurtki.

Koszt zakupu

Kupowanie wyłącznie najtańszych ubrań pozwala oczywiście uzupełnić szafę w spore ilości elementów. Jednakże wiele z nich po zaledwie kilku założeniach nie będzie wyglądało dobrze i nadawało się do dalszego użytkowania. Czasem zdecydowanie lepiej zainwestować w kurtkę naprawdę wysokiej jakości, której cena jest wyższa, lecz będzie się nadawała do użytkowania przez dłuższy czas. Nie potrzeba posiadać wielu ubrań w garderobie, aby ubierać się stylowo i zapewnić sobie komfort. Ponadto umiejętne dobieranie ubrań podczas zakupów sprawia, że odzież wisząca w szafie może być dowolnie ze sobą łączona. Krótka kurtka wybrana po głębszym zastanowieniu i wzięciu pod uwagę najważniejszych kryteriów wyboru może stać się jednym z najbardziej istotnych oraz uniwersalnych elementów stylizacyjnych w szafie każdej kobiety.