Kobieta

Kurtki pikowane damskie – czy będą pasowały dla każdego?

kurtki-pikowane-damskie

Pikowane zimowe kurtki od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością. Nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim  są niezwykle ciepłe, dając uczucie komfortu w srogie, mroźne dni.

Kurtki pikowane damskie najlepszym przyjacielem kobiety zimą

Czy to na stoku czy po prostu w mieście pikowane kurtki damskie na zimę bardzo skutecznie ochronią każdą kobietę przed przeszywającym mrozem.  Ciepłe, wygodne i bardzo stylowe wydają się być niemal idealnym elementem garderoby. Niestety zauważyć możemy, że bardzo często panie w takich kurtkach wyglądają na dużo większe niż w rzeczywistości. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest niezwykle prosty i oczywisty. Po prostu są one niewłaściwie w każdym elemencie dobrane do sylwetki danej kobiety.

Do każdego typu sylwetki zupełnie inna puchówka

W dzisiejszych czasach niemal w każdym odzieżowym sklepie możemy dostać taką kurtkę puchową za dość przystępną cenę. Jednak w tym wypadku jakość ma niebagatelny wpływ na jej wygląd – prawda jest taka, że te prawdziwe kurtki puchowe mają swoją wartość, która z całą pewnością do najniższych się nie zalicza.Chroniący przed wiatrem i zimnem materiał oraz jego wypełnienie ma swoją cenę. Zatem bardzo często te tańsze, w powszechnej sprzedaży puchówki nie są zbyt wysokiej jakości. Dużym błędem jest stwierdzenie, że w takiej kurtce dobrze będzie wyglądała tylko bardzo szczupła osoba. Pikowane puchowe kurtki z natury powiększają sylwetkę, dlatego też trzeba niezwykłej staranności, spokoju i chłodnego spojrzenia na rzeczywistość przy jej wyborze. Dlatego decydując się na zakup takiej kurtki, w pierwszej kolejności należy określić typ posiadanej sylwetki. Na jego podstawie bardzo szybko wyeliminować można te modele kurtki, które do danej sylwetki z całą pewnością pasować nie będą.