Mężczyzna

Męskie koszulki polo – krótka historia

Wielu mężczyzn nie wie co nosić latem, zwłaszcza podczas bardziej zobowiązujących okazji. Okazuje się, że dobrym rozwiązaniem mogą być męskie koszulki polo. Są ponadczasowe i dość uniwersalne.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że koszulki męskie polo mają długą i ciekawą historię, która sięga przełomu wieku XIX i XX. Wówczas to Jean Rene Lacoste zwany Krokodylem zaprojektował dla tenisistów krótką koszulką, która była o wiele wygodniejsza niż dotychczas znane sportowe stroje. Pomysł ten szybko wzbudził spore zainteresowanie wśród tenisistów i nie tylko. Lacoste rozpoczął więc masową produkcję koszulek polo, a logo jego firmy został właśnie krokodyl.

Dość szybko modne koszulki polo trafiły do mody powszedniej. Zyskały sporą popularność za sprawą amerykańskich studentów z Ligi Bluszczowej, elitarnego towarzystwa wyróżniającego się stylem preppy. Stawiali oni na ubrania o prostych fasonach, które nie posiadały zbędnych ozdób i aplikacji, a przy tym wykonywane były z wysokiej jakości materiałów. Koszulki polo z dstreet ś wietnie się w te wymagania wpisywały.

Do dzisiaj zresztą klasyczne polo szyte jest z dzianiny bawełnianej wyróżniającej się luźnym splotem. Nitki nie przywierają w niej do siebie, ale tworzą cienką siateczkę składającą się z dwóch warstw. Dzięki temu koszulki są przyjemne dla ciała i wygodne.