Mężczyzna

Modne marynarki na każdą kieszeń

Marynarki męskie stanowią nieodłączny element garderoby każdego zadbanego mężczyzny. Dzięki marynarce wytworny wygląd uzyskać można w kilka chwil. Każdy mężczyzna bez względu na wykonywany zawód powinien posiadać w swojej szafie dobrze skrojoną marynarkę, błękitną lub białą koszulę, a także pasujące do tego zestawu jeansy (ewentualnie materiałowe spodnie).

JAK POWINNA LEŻEĆ DOBRZE SKROJONA MARYNARKA?
Idealnie dopasowana marynarka nie powinna odstawać w żadnym miejscu. Najbardziej newralgicznymi punktami są kołnierzyk i ramiona. Jeżeli w którejś z tych stref marynarka ściśle nie przylega oznacza to, że jej rozmiar jest nieodpowiedni.

Ponadto rozchodzenie się klap marynarki męskiej wskazuje na wybranie zbyt małego rozmiaru. Aspektem tak samo ważnym jak rozmiar, jest również długość. Powszechnie uznaje się, że marynarka powinna dzielić ciało mężczyzny na dwie równe połowy. Praktycznym wyznacznikiem tego podziału jest zakończenie na wysokości połączenia dolnej partii pośladków z udami. Zarówno zbyt długa, jak i zbyt krótka marynarka zaburza proporcje sylwetki.

Z CZYM ŁĄCZYĆ MARYNARKI?
Modne marynarki sportowe warto łączyć zarówno z elementami bardziej, ale również mniej eleganckimi. Podstawowe połączenie na które należy zwrócić uwagę to te opisane na początku tekstu. Marynarka, koszula i ciemne spodnie- to po prostu musi się udać. Dla bardziej odważnych mężczyzn dobrą propozycją będzie wymiana koszuli na prostą koszulkę, a mokasynów na obuwie o kroju bardziej sportowym.

Świetne połączenia stylizacyjne, to nie tylko outfity odpowiadające aktualnej modzie, ale również dające noszącemu poczucie komfortu i satysfakcji.