marynarki sportowe
Mężczyzna

Odpowiednie dopasowanie męskiej marynarki

marynarki sportoweMarynarka męska jest elementem garderoby, który gości w szafie niemal każdego mężczyzny. Nie ma się co dziwić – zarówno eleganckie marynarki męskie, jak i marynarki sportowe są ubiorem, który znakomicie tuszuje słabe strony sylwetki i podkreśla jej zalety. Jak zadbać o to, by marynarka była odpowiednio dopasowana?

Idealna marynarka męska

Problem z dopasowaniem mają głównie panowie, którzy kupują ubrania w sklepie. Ci, którzy korzystają z usług krawca, mają pewność, że ich ubranie zawsze jest idealnie dopasowane. Co jednak z tymi, którzy decydują się na wyrób sklepowy, a wciąż chcą wyglądać perfekcyjnie?

Przede wszystkim – najważniejszy jest wybór odpowiedniego rozmiaru. I nie należy się sugerować tym, który nosi się zazwyczaj, ale postawić na pieczołowite i dokładne mierzenie każdego wybranego modelu. Czasem wydawać się może, że konkretna marynarka leży idealnie, jednak po przymierzeniu modelu większego okazuje się, że jest jeszcze lepiej.

Dopasowanie marynarki

Zarówno marynarki sportowe, jak i marynarki męskie na ważniejsze okazje muszą być odpowiednio dopasowane do sylwetki. W plecach nie mogą się one za bardzo marszczyć, ani naciągać. Muszą leżeć swobodnie, ale przylegle do ciała.

Jeśli chodzi o długość marynarki, to przyjmuje się, że eleganckie marynarki męskie powinny być nieco dłuższe – zazwyczaj zasłaniają one całe lub większość pośladków. Nieco krótsze mogą być modele sportowe – podkreślają one budowę ciała, wciąż jednak prezentują się elegancko i klasycznie.

Warto pamiętać, że tylko w doskonale dopasowanej marynarce mężczyzna może wyglądać jak należy.