Mężczyzna

Rosnąca popularność spodni baggy

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie spora ilość młodych ludzi interesuje się kulturą rap czy hip hop. Dotyczy to przede wszystkim młodzieży oraz młodych mężczyzn. Dlatego też chętnie sięgają oni po luźne ubrania oraz spodnie baggy. Nieco mniejszy wybór na rynku w tym zakresie mają natomiast kobiety.

Wydaje się, że moda na hip hop nie przemija. To w zasadzie nie tylko styl muzyczny, ale i cała filozofia życia, która przenika także do mody. W ostatnich kilku sezonach bardzo modne stały się spodnie baggy, które chętnie noszą już nie tylko miłośnicy muzyki hip hop. Zdobyły sporą popularność ze względu na swoją uniwersalność i wygodę.

Czym cechują się klasyczne spodnie typu baggy? Typowe dla nich są dopasowane nogawki,  często zakończone ściągaczami oraz szeroki, mocno opuszczony krok. Dzięki temu dobrze dopasowują się do sylwetki i większość osób prezentuje się w nich naprawdę dobrze.  Co ciekawe, spodnie baggy równie dobrze sprawdzają się jako element stylizacji typowo sportowych, jak i tych nieco bardziej eleganckich.

Spodnie baggy wkroczyły szturmem do świata mody i nie zapowiada się, aby miały z niego szybko zniknąć. To propozycja w zasadzie dla każdego. Spodni tego typu powinni jedynie unikać panowie o niewielkim wzroście, bo baggy mają tendencję do optycznego skracania całej sylwetki.