jeansowa spódniczka mini
Kobieta

Spódnica jeansowa – jak ją nosić?

Jeansową spódniczkę ma w szafie każda z nas. Nie zawsze jednak wiemy, jak ją nosić, by nadal wyglądała modnie. Co trzeba wiedzieć o jeansowych spódnicach?

Mini czy maxi?

Jeansowe spódniczki mini są wygodne i świetnie sprawdzają się w połączeniu z t-shirtem, bluzą dresową czy marynarką. Nie można również zapomnieć o klasycznym dodatku do spódnicy jeansowej, jakim jest koszula.

Spódniczka jeansowa w połączeniu z koszulą w kratę to nieśmiertelny klasyk. Warto jednak poszukać innych rozwiązań. Świetnie wyglądają letnie koszule z krótkim rękawem. Delikatny kwiatowy wzór, biała koszula, czy niebieska koszula w delikatne pasy to połączenie, które zawsze się sprawdzi.

W tym sezonie dużą popularnością cieszą się jeansowe spódniczki maxi. Nie jest to jednak łatwy element garderoby do stylizacji. Nie każda kobieta będzie wyglądała w niej ciekawie. Trzeba uważać, gdyż jeansowe spódniczki maxi mogą dodawać lat, kilogramów i nieefektownie skracać nogi.

Spódniczka jeansowa maxi dobrze wygląda w połączeniu z materiałami, które dodają lekkości. Ważna jest również jasna, radosna kolorystyka.

Dodatki mają znaczenie

Jeansowe spódniczki mini najczęściej nosimy z sneakersami, trampkami, czy w letnim wydaniu z sandałami na płaskiej podeszwie. Są to stylizacje wygodne, w których można chodzić wiele godzin.

Spódnice jeansowe maxi wymagają butów, które nadadzą sylwetce lekkości. Sprawdzą się buty na obcasie bądź trochę grubszym słupku. Buty na płaskim są do spódnicy maxi zupełnie niedozwolone. Sylwetka będzie wydawała się ciężka.