bluza damska
Kobieta

Bluzy sportowe damskie na jesienny trening

Jesień jest porą roku bardzo wymagającą dla pasjonatów sportów na świeżym powietrzu. Piękne, słoneczne dni przeplatają się z dniami pochmurnymi i zimnymi. Prawdziwym wyzwaniem jest trening w czasie deszczowego i wietrznego poranka. Pojawia się wtedy pytanie: w co się ubrać?

Jaką bluzę sportową wybrać?

Pierwszą rzeczą, na jaką zwrócimy uwagę przy wyborze bluzy, będzie to czy ma ona być wciągana przez głowę, czy być rozpinana. Dla osób uprawiających sport, najlepszym rozwiązaniem wydają się być bluzy sportowe damskie z suwakiem. W czasie początkowej fazy treningu jest zazwyczaj chłodno. Po upływie kilku minut, organizm rozgrzewa się i zaczynamy czuć dyskomfort związany ze zbyt ciepłą odzieżą. Bluzę damską zapinaną na ekspres, można rozpiąć lub nawet zdjąć i związać w pasie. Zdecydowanie, tak zwany ubiór na cebulkę jest świetnym pomysłem do aktywności na zewnątrz.

Bluza damska treningowa – na co zwrócić uwagę?

Bluzy damskie, w których będziemy biegać lub jeździć na rowerze, powinny być wykonane z elastycznego materiału umożliwiającego swobodny przepływ powietrza. Dużą zaletą będą zamykane kieszenie. Można do nich schować klucze lub dokumenty i nie martwić się, że wypadną podczas intensywnych ćwiczeń.

Nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. Jest już standardem, że bluzy sportowe damskie są wyposażone w elementy odblaskowe. Jesienią zmrok zapada bardzo szybko i właściwie każdy popołudniowy trening odbywa się po ciemku.

Jesienny trening może być miłą i satysfakcjonującą formą aktywności. Należy tylko zadbać o odpowiednio dobrany do pogody ubiór.
Sprawdź bluzy damskie w ofercie sklepu Dstreet.