Mężczyzna

Koszule męskie z krótkim rękawem w wersji eleganckiej

Koszule męskie z krótkim rękawem od lat cieszą się popularnością, choć często wywołują spore kontrowersje. Niektórzy są bowiem zdania,  że niekonieczne dobrze komponują się z zestawami bardziej formalnymi. Jak jest w rzeczywistości? Kiedy i jak należy je nosić?

Początkowo męskie koszule z krótkim rękawem traktowane były tylko jako strój sportowy. Nosili je między innymi tenisiści. Dość szybko koszule tego typu zaczęli nosić także myśliwi. Zresztą to właśnie dzięki tym koszulom pojawiły się na rynku także marynarki z krótkim rękawem, które jednak nie weszły na stałe do kanonów mody. W latach 50. XX wieku koszule tego typu nosili już pracownicy biurowi. Już wtedy zaczęły budzić w pewnych środowiskach sporo kontrowersji.

W Polsce koszule z krótkim rękawem pojawiły się na dobre w latach 90. ubiegłego wieku i wciąż cieszą się dużą popularnością. Wielu mężczyzn nosi je do garniturów i krawatów. Jednak znawcy mody są zgodni, że jest to niedopuszczalne i mało eleganckie. Mimo to, zwolenników tego rozwiązania nie brakuje. Krótki rękaw można zakładać przede wszystkim latem, kiedy jest bardzo gorąco. Jednak i wówczas lepiej stawiać na nie przy mniej oficjalnych okazjach. Koszule z długim rękawem można natomiast podwinąć. Poza tym koszule z krótkim rękawem przeznaczone są raczej na wakacyjny wyjazd niż na oficjalne przyjęcie.