Mężczyzna

Spodenki męskie – uniknij faux pas

Krótkie męskie szorty kojarzone są głównie z dziecięcymi stylizacjami. Warto jednak przyjrzeć się panującej na wybiegach modzie – spodenki męskie pasują każdemu, niezależnie od wieku. Warto więc mieć w swojej szafie minimum jedną parę, która okaże się niezastąpiona w czasie cieplejszych dni. Słoneczna pogoda i plaża – od czego zacząć przygotowania szafy do sezonu letniego?

Spodenki męskie – jak uniknąć faux pas?

Męskie szorty to jeden z elementów garderoby, który wiąże się z zachowaniem umiaru. Warto postawić na jednokolorowe fasony i zdecydowanie unikać hawajskich printów. Spodenki w palmy nie są najlepszym wyborem, szczególnie nie wypada nosić ich po przekroczeniu pewnego wieku – 40-latek będzie wyglądać w nich komicznie. Oczywiście nie zalecane są dla osób, które niestety posiadają bardzo krzywe lub grube nogi. Wtedy niezależnie od fasonu warto jednak pozostać przy długich nogawkach.

Kiedy mężczyźnie nie wypada zakładać szortów?

Komponując męską stylizację warto przemyśleć na jaką okazję jest ona przygotowywana. Założenie spodenek męskich na komunię świętą jest zdecydowanie niestosowne, nawet przy bardzo wysokiej temperaturze. Ponadto unikać ich powinno się także w czasie spotkań biznesowych, wypadów do klubu lub wyjść na teatralną sztukę. Owszem, można nosić je do pracy, w połączeniu z koszulą i marynarką będą świetnie się prezentować, spotkania biznesowe lepiej jednak prowadzić w klasycznym garniturze.