Mężczyzna

Spodnie dresowe – z siłowni na salony

Z roku na rok widać na ulicach coraz więcej osób decydujących się na styl sportowy, łączący wygodę z niewymuszoną elegancją. To prawda – spodnie dresowe, bluzy i sneakersy weszły już dawno na salony i to za sprawą gwiazd muzyki rozrywkowej i celebrytów. Teraz także na ulicach, w klubach i restauracjach możemy obserwować ludzi ubranych w dresy i to nie byle jakie – markowe, drogie, często z limitowanych edycji. Jak to się stało, że odzież sportowa weszła na salony?

Na luzie i ze stylem

W przypadku mody sportowej należy podkreślić przede wszystkim wpływ sportowców oraz środowiska hip-hopowego. To raperzy jako pierwsi sprawili, że spodnie dresowe męskie stały się fajne także poza bieżnią czy siłownią. Ich niewymuszony styl i buntownicze nastawienie sprawiło, że obecnie miliony osób na świecie inspiruje się ich stylizacjami. Początek tego trendu sięga lat 80-tych, a więc już od kilku dekad mamy do czynienia ze zjawiskiem przenikania się świata sportu oraz popkultury. Jeśli chodzi o sportowców, to niezaprzeczalnie stanowią wzór dla młodzieży, także pod względem autoprezentacji.

Zainteresowanie mediów społecznościowych

Popularność tzw. athleisure, czyli odzież sportową wchodzącą w rejony mody, zaczęła rosnąć wraz z popularyzacją influencerów w mediach społecznościowych. Teraz na Intagramie można podziwiać mnóstwo zdjęć w  – i otrzymują one setki tysięcy polubień! Warto przekonać się samemu, dlaczego sportowy trend robi taką furorę. Wygoda połączona z elegancją z pewnością przypadnie do gustu każdemu!